środa, 10 marca 2010

Pielęgnacja dłoni i stóp

Pielęgnacja dłoni

Delikatna skóra dłoni , długie , naturalne paznokcie to marzenie większości kobiet .
Okres zimowy to nie najlepszy czas dla organizmu , włosów oraz paznokci , którym najmniej poświęcamy uwagi .


Dłonie są wizytówką każdego z nas .Pozwólmy im po trudach codzienności na chwilę regeneracji , zapewniając odpowiednią pielęgnację . Do mycia dłoni używajmy delikatnych środków myjących , po każdym myciu starajmy się osuszyć dokładnie dłonie i zaaplikować krem ochronny . Dobry krem to bogactwo składników odżywczych i nawilżających , powinien szybko się wchłaniać nie pozostawiając uczucia wilgoci a jedynie komfort nawilżenia skóry . Chrońmy skórę dłoni używając rękawiczek ochronnych do prac domowych .
Na niepopękaną skórę dłoni warto zastosować preparat peelingujący . Beztłuszczowe peelingi nie pozostawiają na skórze filmu , który uniemożliwia wchłanianie skórze aktywnych składników kremu . Peeling oczyszcza , detoksykuje i ujędrnia skórę poprzez poprawę cyrkulacji krążenia . Złuszczenie martwego naskórka potęguję absorbcję składników odżywczych i natłuszczających .
Nie zapominajmy również o odpowiedniej pielęgnacji naszych paznokci . Każdego dnia na stan naszych paznokci wpływają czynniki zewnętrzne-mechaniczne , fizyczne ,chemiczne takie jak nacisk , uderzenia , wilgoć , detergenty czy temperatura .Pielęgnacja stóp
Wiosna to również powód dla , którego koniecznie musimy zadbać o nasze stopy . Przy zamianie obuwia zimowego na wiosenne najczęściej okazuję się ,że nasze stopy nie są w najlepszej kondycji i wymagają kapitalnego remontu . Na szczęście wiele Pań pielęgnuje tę część naszego ciała przez cały rok i dzięki temu unikamy kłopotliwych dolegliwości : wrastaniu paznokci , nadmiernemu rogowaceniu naskórka oraz pękaniu pięt .W zależności od stanu naszych stóp , możecie Państwo skorzystać z różnych zabiegów na stopy w naszym salonie . Podstawową czynnością podczas takiego zabiegu jest właściwe opiłowanie i nadanie kształtu paznokciom , bezpieczne i skuteczne usunięcie zrogowaciałego naskórka . Częstym problemem są stopy nadmiernie przesuszone lub ze skłonnością do pocenia się , z tendencją do infekcji grzybiczych oraz popękane pięty .


Niewątpliwie zabiegi na stopach są jednym z najbardziej relaksujących ze względu na bogactwo umieszczonych na nich receptorów . W trakcie zabiegu możecie Państwo doznać niezapomnianych chwil relaksu podczas masażu stóp połączonego z pełną gamą kosmetyków pielęgnacyjnych . W ten sposób oddziaływanie nie ogranicza się tylko do pięknego wyglądu stóp , ale także do poprawienia stanu ducha naszych klientów