środa, 10 marca 2010

Wiosenne zabiegi , wiosenna odnowa


Niewątpliwie zima zostawiła na nas swój ślad . Skóra jest przesuszona , brak jej świeżości , a o dawnej jędrności i blasku nikt już nie pamięta . Po długiej i mroźnej zimie z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych oznak wiosennego słońca , które pozwoli nam uzyskać energię i chęć życia , a wraz z nią pragnienie bycia piękną i młodą .
Wiosną chcemy wyglądać świeżo i promiennie , jak przyroda wokół nas . Wymaga to niestety wielu starań , gdyż po zimie , która niesie ze sobą zmiany temperatury , nadmiernie suche powietrze w przegrzanych pomieszczeniach , zmniejszenie aktywności fizycznej , dietę uboższą w witaminy i mikroelementy , a często niewystarczającą pielęgnację , nasza skóra nie wygląda zbyt dobrze . Szczególnie widać to na twarzy .
Co możemy dla niej zrobić ??
Nasza skóra potrzebuje przede wszystkim oczyszczenia , nawilżenia , dotlenienia oraz detoksykacji. Jednocześnie musimy przygotować ją do przyjęcia większej ilości promieni słonecznych . Z pomocą przyjdą nam skuteczne zabiegi kosmetyczne .Maseczki
Jako zabieg nie wymagający specjalnych przyrządów godna polecenia jest maska algowo-witaminowa , która jest bogata w witaminę E, PP, B6, C oraz w proteiny wapnia . Efekty zabiegu widoczne są po zaledwie kilku sesjach . Skóra regeneruje się , odżywia , nawilża i ujędrnia . Zostaje jej przywrócona witalność , świeżość i gładkość .
Uniwersalnym zabiegiem polecanym głównie na przełomie zimy i wiosny jest Mikrodermabrazja zabieg ten usuwa warstwę rogową naskórka i stymuluje proces jego odnowy , poprawia mikrocyrkulację , wspiera system odpornościowy . Wznawia przy tym syntezę kolagenu i elastyny . Jest to zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę .
Nie zapominajmy, że bardzo ważna jest nasza pielęgnacja po takim zabiegu . Skóra jest znacznie delikatniejsza i wrażliwsza , pamiętajmy aby dobrać odpowiedni krem z filtrem . W gabinecie kosmetycznym dostaniecie Panie odpowiednie wskazówki jak postępować dalej po wykonanym zabiegu .